Na czym stoisz, czyli jakie są plany zmian w prawie co do kosmetologów?

Marek Koenner10 października 20182 komentarze

Na to pytanie odpowiada Pani sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, a właściwie odpowiada na interpelację Panów Pawła Kobylińskiego i Krzysztofa Truskolaskiego w sprawie działań podejmowanych w sprawie regulacji rynku medycyny estetycznej i kosmetologów (http://www.sejm.gov.pl).

Najważniejsze, co wynika z tej odpowiedzi to, że „aktualnie resort zdrowia oczekuje na rekomendacje Zespołu powołanego zarządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 kwietnia 2018 r. w sprawie powołania Zespołu do spraw opracowania propozycji nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. Urz. Min. Zdrow. poz. 22, z późn. zm.) dotyczące przebiegu kształcenia podyplomowego. Konsekwencją nowelizacji ww. ustawy będzie zmiana katalogu specjalizacji oraz określenie katalogu umiejętności zawodowych, w których nie wyklucza się uwzględnienia również medycyny estetycznej.”

Pani Minister wskazuje, że ewentualne projekty będą poddane jeszcze konsultacjom publicznym.

Póki co jednak, w mojej skromnej ocenie, najlepiej i najmocniej słyszalny jest głos jednej strony, wyrażany przez zarząd PTMEiAA.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 537 404 455e-mail: kontakt@kancelaria-koenner.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Marta Październik 11, 2018 o 14:32

Bardzo interesujący artykuł Panie Mecenasie!

Czekam na dalsze informacje w temacie zmian w prawie w naszej branży!

Serdecznie Pana pozdrawiam!
Marta

Odpowiedz

Marek Koenner Październik 12, 2018 o 11:48

Dziękuję!
Proszę śledzić bloga – o wszystkim będę informował.
Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner z siedzibą w Gdyni.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@kancelaria-koenner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: