Usługa w gabinecie to umowa zlecenia czy o dzieło?

Marek Koenner12 października 2018Komentarze (0)

Umowa na usługę estetyczną to umowa o dzieło.

I teraz pojawia się problem, bo przecież nie zawsze uda się efekt osiągnąć! 

Prawdę mówiąc może wiesz, ale lekarz wykonujący jakikolwiek zabieg medyczny, świadczy usługę, do której odpowiednie zastosowanie mają przepisy o zleceniu. Oznacza to, że nie może powiedzieć, że celem tego zabiegu jest określony efekt.

ALE to wcale nie jest tak, że umowa o dzieło nie może mieć elementów umowy zlecenia i na odwrót. Po prostu ważne jest, że dane elementy przeważają.

Co to znaczy?

Oznacza to, że celem zabiegu estetycznego zawsze będzie efekt.  

Ale możemy też zastrzec, że efekt nie jest pewny, że zmierzamy do tego celu, ale on może być zrealizowany przy spełnieniu pewnych warunków, czyli np. stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Na koniec pytanie: w związku z powyższym, czy ważne jest Twoim zdaniem rozdzielenie charakteru tych zabiegów – na medyczne i estetyczne?

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner z siedzibą w Gdyni.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@kancelaria-koenner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: