O mnie

Nazywam się Marek Koenner. Jestem radcą prawnym i doktorem nauk prawnych. 

Jestem również ekspertem Izby Kosmetologów.

Z prawem medycznym jestem związany od ponad 14 lat. Wtedy skończyłem przygodę orzeczniczą w sądzie i otworzyłem własną Kancelarię. Wśród klientów Kancelarii mamy również lekarzy dermatologów. 

Współpracę z kosmetologami zacząłem jednak od momentu, kiedy w moje ręce wpadł dokument zatytułowany: „Stanowisko PTMEiAA w sprawie wykonywania zabiegów lekarskich z zakresu medycyny estetycznej przez osoby nieuprawnione”. Dokument ten datowany na dzień 25 marca 2014 r. nadal widnieje na stronie internetowej tej organizacji pomimo, że poglądy w nim wyrażone stoją w wyraźnej sprzeczności z poglądami wielu prawników.

Zostałem wówczas poproszony przez znanego w środowisku kosmetologów lekarza zajmującego się szkoleniami z zakresu estetyki o przygotowanie kontropinii. 

Po dogłębnym przeanalizowaniu i przedyskutowaniu tematu uznałem, że nie ma żadnych wątpliwości co do błędnej analizy przeprowadzonej w tymże „Stanowisku” oraz co do błędnych wniosków, do których doszli jej autorzy. Co więcej, wzbudziło moje zdziwienie, że pod analizą w zasadzie ściśle prawniczą podpisali się lekarze, a ich głos w sprawie nie został poparty żadnym podpisem profesjonalnego prawnika. O szczegółach możesz poczytać we wpisach na blogu.

Przez te wszystkie lata doradzam kosmetologom, firmom w branży beauty, też lekarzom działającym na polu estetycznym, też tym, którzy współpracują z kosmetologami i ich szkolą. Czasem chodzi tu o pomoc w krytycznej sytuacji, a czasem o to, żeby naprawdę skutecznie wdrożyć rozwiązania, które przed tą sytuacją maksymalnie zabezpieczą.

 ***

Cieszę się niezmiernie również z tego, że obecnie mogę pomóc Izbie Kosmetologów swoją ekspercką wiedzą, w sporze, który w mojej ocenie jest zupełnie zbędny.