Kosmetolog powiększa usta i wykonuje wampirzy lifting

Marek Koenner28 lutego 2019Komentarze (1)

Już wkrótce (na pewno w pierwszej połowie marca) premiera e-booków i audiobooków, które, jak już wspominałem, przygotowaliśmy wspólnie z Anną Wydra-Nazimek. Sprzedawane będą na stronie jej bloga: gabinetaodzaplecza.pl

No ale przed chwilą natknąłem się na taki wywiad przeprowadzany przez redaktorów Marzenę Rogalską i Tomasza Kammela z kosmetologiem – panią dr Izą Załęską i lekarzem dermatologiem – panią dr Ivaną Stankowic z Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (Pytanie na śniadanie, TVP2, 27.02.2019).

Pytanie wydawało się proste:

kto może wykonywać zabiegi powiększania ust oraz wampirzego liftingu?

Rozumiem bardzo dobrze Redaktorów, którzy próbują zdobyć odpowiedzi na to pytanie. Zdaję sobie również sprawę, że w tej kwestii mamy co najmniej dwie płaszczyzny: jedną – medyczno-kosmetyczną i drugą: prawną.

O ile w zakresie tej pierwszej – wiedzę posiadają tysiące lekarzy i kosmetologów, to w zakresie tej drugiej nie mamy tu zbyt wiele źródeł. No i w takiej sytuacji na pytania prawne muszą odpowiadać osoby, które prawem się nie zajmują. Aczkolwiek mają zapewne olbrzymie praktyczne doświadczenie i widziały dziesiątki różnych sytuacji (i nawet uczestniczyły w różnych wykładach prawników), w związku z czym starają się odpowiedzieć najlepiej, jak potrafią.

Nie mam im tego za złe. Również nie obwiniam redaktorów o to, że pytają.

Mam nadzieję, że nasze e-booki dadzą dosyć precyzyjne odpowiedzi na te pytania. 

Na tą chwilę jednak pozwolę sobie dać taką odpowiedź: zarówno lekarze, jak i kosmetolodzy, którzy są odpowiednio wykształceni i nabyli stosowne umiejętności praktyczne (kursy, certyfikaty, też lekarze muszą zdobyć tą praktyczną wiedzę już po studiach), przy zachowaniu wszelkich reguł higieny i określonych standardów – mogą wykonywać zabiegi, których skutkiem jest powiększanie ust oraz zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowegow celach estetycznych.

Zagmatwanie pojęciowe, jakie wynika z różnych zakresów wykonywanych zabiegów przez wszystkich działających na rynku beauty, powoduje, że 15-minutowy program nie może dać odpowiedzi na wszystkie wątpliwości.

Z braku czasu zabrakło więc w tym programie jednego argumentu: co leczy lekarz powiększając usta? I czy zawsze coś leczy wykonując zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego? Sądzę, że to pytanie mogła zadać pani Iza Załęska pani doktor Ivanie Stankowic (która wspominała o dokumentacji medycznej). Odpowiedź więc mogłaby być ciekawa 😉

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 537 404 455e-mail: kontakt@kancelaria-koenner.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Konrad Luty 28, 2019 o 17:34

Tak nazywana Medycyna estetyczna nie jest leczeniem i osoby chore maja przeciwskazania do jej stosowania .

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner z siedzibą w Gdyni.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@kancelaria-koenner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: